O nás

Mateřská škola je čtyřtřídní, umístěna v klidné části na okraji města.Je to jen pár kroků do přírody,kterou máme téměř za rohem.

Školička má 4 třídy, které jsou moderně zařízeny. Jsou prostorné, opticky rozdělené na třídu a hernu. Další dělení prostoru poskytuje dětem dostatečné soukromí k různým hrám a navazování prvních interpersonálních vazeb.

Třídy jsou rozděleny podle názvů zvířátek na:

Třída: děti 3 - 4 leté

Třída: děti 3 - 5 leté

Třída: děti 4 - 6 leté

Třída: děti 5 - 6 leté

V přízemí budovy jsou šatny, školní kuchyně a ve sklepních prostorách keramická třída. V 1. patře jsou dvě třídy a ve druhém patře další dvě třídy. Každá třída má své zázemí – hygienické zařízení, přípravné kuchyně, vestavěné skříně. Dětský nábytek je skoro nový, hračky jsou na velmi dobré úrovni a postupně obměňovány. Hračky mají děti na dohled i na dosah, což jim umožňuje volný výběr. Ve třídách jsou hrací kouty, které podporují tvořivost dětí. Pro rozvoj spontánního pohybu dětí jsou ve třídách volně dostupná sportovní nářadí a náčiní. Pro přesun jídla v budově slouží výtah. Budova školy má svou plynovou kotelnu.

Součástí školy jsou dvě dostatečně osázené školní zahrady zpevněnou i travnatou plochou pro hry dětí, umožňují rozvoj sportovních, rekreačních a relaxačních činností v plném rozsahu. Každá zahrada má své kryté pískoviště a dostatek prostoru pro volné hry. Postupně se snažíme zaplňovat zahradu dřevěnými prvky. Při pobytu dětí venku využíváme blízké okolí, které skýtá velké možnosti pro zdravý rozvoj dětí.